Hizmetlerimiz | Çatı Örtüsü, Mebran, Şıngıl Ustası çatı İzalasyoncu

Bize Ulaşın

Çatı Örtüsü, Mebran, Şıngıl Ustası çatı İzalasyoncu

Yapıların yağıştan korunmasında bilindik en eski yöntem çatı uygulamasıdır. Çatılar su izolasyonu beraberinde ısı izolasyonu açısından da etkili bir sistemdir. Oturtma çatı ve askılı çatı olarak iki en temel başlık altında incelenebilirler. Her iki tipte de çatıya belirli bir eğim veren taşıyıcı sistem oluşturulmaktadır. Askılı çatıda makaslar aracılığı ile yük karşılanırken oturtma çatıda çatı dikmeleri bu yükü alır. Kiremit, bilindik en eski çatı örtüsüdür. Kiremit uzun ömürlü oluşu çatıdan nem ve buhar geçişine izin vermesi, güneş ısısına karşı yalıtım sağlaması gibi pek çok özelliği sebebiyle en yoğun biçimde tercih edilen çatı kaplama ürünüdür. Bunun beraberinde bir hayli ağır bir ürün oluşu sebebiyle çatı yüklerini arttırmaktadır. Kiremit seçiminde çatı tipine ve iklime bağlı şekilde kiremitin biçimi ve oluk ölçüleri gibi karar verilmesi gerekli olan noktalar vardır.

Bunun beraberinde istenilen formdaki bir kiremitin dayanımı da önemlidir. Kiremitin görsel muayenesiyle kiremit hakkındaki pek çok bilgi anlaşılabilmektedir. Doğru kiremitin seçilebilmesi için evvela kiremitin üretim süreci iyi bilinmelidir.

Tuğla ve Kiremit üretiminde kullanılacak olan killer, doğada nem-li, plastik, kum, toz ya da kaya gibi formlarda bulunabilir. Kire-mit üretimi için tesislere getirilen kilin boyut ve bileşim olarak uygun özelliklerinde olması için bir dizi ön hazırlıktan geçmesi gerekiyor.

Alaturka, Marsilya, Gren temelda ve Valencia gibi pek çok farklı geometride kiremit üretiliyor olsa da ülkemizde yoğun olarak Alaturka ve Marsilya tipleri görülmektedir. Mahya kiremitleri de tamamlayıcı birer eleman olarak ilk mahya ve mahya olarak iki ayrı tipte bulunurlar.
İstanbul Çatı Ustası, Çatı Ustası

Yapıların yağıştan korunmasında bilindik en eski yöntem çatı uygulamasıdır. Çatılar su izolasyonu beraberinde ısı izolasyonu açısından da etkili bir sistemdir.

Adalar Çatı Ustası ve İşleri, Ataşehir Çatı Ustası ve İşleri, Beykoz Çatı Ustası ve İşleri, Çekmeköy Çatı Ustası ve İşleri, Kadıköy Çatı Ustası ve İşleri, Kartal Çatı Ustası ve İşleri, Maltepe Çatı Ustası ve İşleri, Pendik Çatı Ustası ve İşleri, Sancaktepe Çatı Ustası ve İşleri, Sultanbeyli Çatı Ustası ve İşleri, Şile Çatı Ustası ve İşleri, Tuzla Çatı Ustası ve İşleri, Ümraniye Çatı Ustası ve İşleri, Üsküdar Çatı Ustası ve İşleri, Arnavutköy Çatı Ustası ve İşleri, Avcılar Çatı Ustası ve İşleri, Bağcılar Çatı Ustası ve İşleri, Bahçelievler Çatı Ustası ve İşleri, Bakırköy Çatı Ustası ve İşleri, Başakşehir Çatı Ustası ve İşleri, Bayrampaşa Çatı Ustası ve İşleri, Beşiktaş Çatı Ustası ve İşleri, Beylikdüzü Çatı Ustası ve İşleri, Beyoğlu Çatı Ustası ve İşleri, Büyükçekmece Çatı Ustası ve İşleri, Çatalca Çatı Ustası ve İşleri, Esenler Çatı Ustası ve İşleri, Esenyurt Çatı Ustası ve İşleri, Eyüp Çatı Ustası ve İşleri, Fatih Çatı Ustası ve İşleri, Gaziosmanpaşa Çatı Ustası ve İşleri, Güngören Çatı Ustası ve İşleri, Kâğıthane Çatı Ustası ve İşleri, Küçükçekmece Çatı Ustası ve İşleri, Sarıyer Çatı Ustası ve İşleri, Silivri Çatı Ustası ve İşleri, Sultangazi Çatı Ustası ve İşleri, Şişli Çatı Ustası ve İşleri, Zeytinburnu Çatı Ustası ve İşleri,

HAYALİNİZİ YAPMAYA HAZIRIZ! PROJENİZ HAKKINDA BİZE DAHA FAZLA BİLGİ VERİN

Hayalini Kurduğunuz Projelrinizi Profesyonel Ekibimiz İle Gerçeğe Dönüştürüyoruz.